Archive for: Eylül, 2010

Yeni WordPress Temam

Eyl 20 2010 Published by under Genel, Makaleler

Evet uzun süredir kullanıdğım Clear isimli temayı yine NiyazPK tarafından tasarlanan Diovo ile değiştiriyorum. Clear teması her nekadar sadeliği ile hoş gözüksede menülerin foother (sayfanın en alt bölümü) kısmında bulunması kulanımı biraz zorlaştırıyordu. Yeni temam olan Diovo ise bu menüleri sağ tarafta bulundurması açısından çok daha kullanışlı olacağa benziyor. Bir çok kısmı İngilizce olan Diovo yu Clear temasında olduğu gibi editleyerek Türkçeleştirmek yerine, zaman içerisinde sadece gerekli gördüğüm yerlerde bazı düzeltmeler yapmayı düşünüyorum. Diovo temasının sağladığı bir yeni özellikte; sağ menüde yer alan e-posta aboneliği, RSS, Twitter gibi bağlantı özelliklerini kendi bünyesinde barındırarak kullanıcıya kolaylık sağlaması. Umarım bu yeni tema diğerine göre daha uzun ömürlü ve kullanışlı olur.

Bunu Paylaş

No responses yet

Bayram Tebriği

Eyl 09 2010 Published by under Genel

Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, aileniz ve tüm sevdiklerinizle birlikte nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu bayramlara erişmenizi temenni ederim.

Hakan KOCAMAN

9 Eylül 2010, Sakarya

Bunu Paylaş

No responses yet

KTÜ Kanuni Kampüsü Haritası

Eyl 07 2010 Published by under Genel, Makaleler

Yıllar önce KTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Bölümü katkılarıyla karikatürist Tamer Küçük, Muammer Kotbaş tarafından hazırlanan üniversitemizin bu güzel mizah dolu haritasının, üniversitemizi yeni kazanan arkadaşlar için yararlı olacağı düşüncesindeyim. Her ne kadar ünversitemiz de son yıllarda inşaa edilen ve hala inşaası sürmekte olan yeni yapılar olsada bu harita genel hatları ile üniversitemizin yerleşkesini göstermektedir. Haritanın özgün boyuttaki görüntüsünü indirmek veya önizlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Buradan İndirin

Bunu Paylaş

No responses yet