Archive for: Kasım, 2010

Kocaman WP 7

Kas 15 2010 Published by under C# (CSharp), Genel, Makaleler, Programlama, Yazılım

Kocaman_WP_7Bilindiği gibi Microsoft Windows Mobile işletim sistemleri teknolojisini geliştirerek son olarak Windows Phone 7 yi çıkardı. Söylenene göre Microsoft Kinect ve WP 7 teknolojilerinin tanıtımı için oldukça fazla masraf etmiş. Henüz Türkiyede WP 7 uyumlu akıllı telefonlar bulunmamasına karşın dünya çapında bu işletim sistemine olan ilgi büyük. Program geliştiricilere büyük imkanlar sağlayan WP 7 ile kolaylıkla yeni uygulamalar geliştirmeniz mümkün. Bende bu düşünceden yola çıkarak hem deneme hemde WP 7 ye ilk adım olması amacıyla daha önceden Windows işletim sistemleri için geliştirdiğim Kocaman programımı Wp 7 için tekrardan tasarladım. Kocaman Wp 7 ile tıpkı Kocaman da olduğu gibi koordinatı bilinen iki nokta arasında ki mesafe farklarını, grad, derece ve radyan cinsiden semt açılarını hesaplamanız mümkün. Ayrıca programın uluslar arası bağlamda kullanılması için İngilizce olarak hazırladım. Zaten kolay kullanımı göz önünde bulundurulduğunda programın ingilizce olmasının kimse için sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

İnannıyorum ki akıllı telefonlar yakın gelecekte biz haritacılara şuankinden çok daha fazla fayda sağlayacaklar. Bu bağlamda çalışmalarımı birazda bu konsepte yöneltmeye ve mobil uygulamalar geliştirerek biz haritacıların işini biraz daha hafifletmeye karar verdim. Zamanla Wp 7 uyumlu yeni programlar geliştirdikçe yayınlamaya çalışacağım. Şu an için uygulamaları doğrudan WP 7 üzerine yüklememiz mümkün değil. Be nedenle önce Microsof Market Place üzerinden hazırladığım bu uygulamaları yayınlamam gerek. Bu probleminde üstesinden geldikten sonra yeni fikir ve uygulamaları hazırlamaya başlayacağım.

Bunu Paylaş

No responses yet

Xbox Kinect

Kas 10 2010 Published by under Bilgisayar, Donanım, Genel, Makaleler, Oyun, Yazılım

xbox_kinectMicrosoft’un Xbox için tasarladığı Kinect aygıtı sayesinde artık hareketlerimize duyarlı oyunlar oynamak, oturduğumuz yerden kumanda kullanmaksızın sadece ses ve hareketlerimizle Xbox ı kontrol etmek mümkün. Microsoft’un bu yaratıcı, benim geleceğin teknolojisi olarak nitelendirdiğim ve aynı zamanda hayran kaldığım yeniliği ile artık hem oyun hemde media içeriklerin yönetimi yeni bir boyut kazanmakla birlikte, sektörde ki rekabet daha da kızışacak gibi gözüküyor. Eğer konu ile ilgili daha detaylı bir bilgi edinmek, bahsetmiş olduğum şeyin aslında ne olduğunu tam olarak görmek, gördükleriniz karşısında şaşkınlığınızı ve beraberindeki heyecanınızı hissetmek istiyorsanız durmayın tıklayın.

[vimeo 15988220]

Bunu Paylaş

No responses yet