Archive for: Aralık, 2010

Mutlu Yıllar

Ara 31 2010 Published by under Genel, Makaleler

Sağlık, mutluluk, neşe, keder, sevinç, hüzün, kazanç ve kayıplarla bir yıl daha geride kaldı. Yeni yılın gelmesi her ne kadar beraberinde yeni umutlarıda getirsede koca bir yılın bitmeside bir o kadar acı aslında. Umarım geriye dönüp baktığımızda; kaybettiğimiz zaman içerisinde kazandığımız faydalı şeyler ağır basıyordur. Bu yeni yılın herkes için en hayırlı bir şekilde geçmesi temennisi ile herkese mutlu yıllar.

Bunu Paylaş

No responses yet

Kartoğrafya Dersi Uygulama Ödevi

Ktü Harita Mühendisliği 2. sınıf 1. dönem dersi olan Kartoğrafya’nın bu yıl ki 2. vize değerlendirmesi bu video anlatımdaki uygulamadan olacak. Dersi vermiş olmama rağmen, uygulamanın gerek dersi alan arkadaşlar, gerekse diğer tüm meslektaşlarım için faydalı olabileceği kanısından yola çıkarak, ödevin yapılışı ile ilgili bu video anlatımını hazırladım. Uygulamanın konusu ise : ED 50 datumu’nda ve UTM projeksiyonu’nda Köşe koordinatları verilen Binaların, WGS84 datumu’nda ve Plate Carre projeksiyonu’ndaki Google Earth’e aktarılması. Yani uygulama sayesinde hem bazı koordinat dönüşümlerinin nasıl yapıldığı hem de bir nebzede olsa Google Earth programının kullanımı hakkında bilgi edinmek mümkün. Uygulama ile ilgili gerekli dökümanları buradan indirebilirsiniz.

Şimdiden hazırlanan içeriğin faydalı olması dileklerimle.
06.08.2011 Tarihli Not: Birçok kullanıcının, sadece kendi çıkarları doğrultusunda göstermiş oldukları davranışlarından dolayı video anlatımlar şifre koruması altına alınmıştır. Belki bu sayede bilginin ne kadar değerli bir olgu olduğu gerçeği tekrar önem kazanır.

Kartoğrafya Dersi Uygulama Ödevi 1 from Hakan KOCAMAN on Vimeo.

Bunu Paylaş

No responses yet