Archive for: Temmuz, 2011

Mezuniyet ve KTÜ Kanuni Kampüsü

Tem 17 2011 Published by under Genel, Makaleler

kep23.06.2011 tarihinde nihayet KTÜ Mühendislik Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. KTÜ’de geçirdiğim 5 yıl boyunca kaybettiklerimin kazandıklarım karşısında o kadar küçük olduğunu görüyorum ki geriye dönüp baktığımda bırakın en ufak bir pişmanlığı aksine tercihimden dolayı kendimle gurur duyuyorum.

Son zamanlarda, web sitemi ziyaret edenlerin bir çoğunun arama motorlarına “KTÜ Kanuni Kampüsü”, “KTÜ Haritası” gibi terimler yazarak ulaştıklarını ve daha önceden paylaşmış olduğum KTÜ’ne ait karikatür haritaya bakarak fikir edindiklerini fark ettim. Durumun, bu yıl tercih yapacak öğrenci arkadaşlarımızın  merakından kaynaklandığı kanısındayım. Bu sebeple  bu arkadaşların KTÜ ve KTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği (şimdiki adıyla KTÜ Harita Mühendisliği) hakkındaki meraklarına ufakda olsa çare olmak için bu yazımı yazıyorum.

KTÜ Kanuni Kampüsü yerleşke bakımında gerek yeşili, gerekse düzeni ile şuana kadar gördüğüm en iyi yerleşke diyebilirim. KYK ya ait yurtların kampüs içerisinde olaması ve yine kampüs içerisinde bulunan sosyal tesisler öğrencilere büyük avantajlar sağlıyor. Şunu söyleyebilirimki; öğrencilik hayatım boyunca hiç kampüsden dışarı çıkmadan aylar geçirdiğim zamanları hatırlıyorum. Geriye dönüp baktığımda, zihnimde Trabzon’a ait en güzel yerin üniversite kampüsü ve en güzel zamanların ise bu kampüs de, her birinin gönlümde ayrı bir yeri olan çok değerli dostlarımla geçirdiğim vakitler olduğunu görüyorum. Continue Reading »

Bunu Paylaş

One response so far