Archive for: Ağustos, 2012

Londra 2012 Olimpiyatları ve Harita Mühendisliği

Ağu 16 2012 Published by under Genel

London_Leica5 Madalya kazandığımız Londra 2012 Olimpiyatları bitti. Dün akşam üstü olimpiyatlara ilişkin müsabaklar hakkında ki haberlere bakarken, bir video da gözüme Leica marka bir Total Station aleti takıldı. Bir an için yanlış mı gördüm diyerek geri sardığımda emin olduğum manzara karşısında tuhaf bir duyguya kapıldım. Bir yanda atletizim müsabakaları sürerken diğer yandan sahanın içine homajen bir şekilde yayılmış ölçmeciler; eğer doğru tahmin ettiysem diğer müsabakalar için hazırlanacak parkur ve sıtandaların aplikasyonunu yapıyorlardı. Bu vesile ile bir kez daha Harita Mühendisliğinin ne denli geniş bir çalışma sahası olduğunu tekrar görmüş olduk.

Continue Reading »

Bunu Paylaş

One response so far

Hotmail Outlook Oldu!

Ağu 02 2012 Published by under Bilgisayar, Genel, İnternet, Makaleler, Yazılım

outlook

Microsoft, Windows 8’e geçiş süreci içerisinde hotmail.com‘u artık outlook.com olarak değiştirdi. Tabi bu durum hotmail uzantılı e-postaların kullanımında herhangi bir sıkıntıya mahal vermiyor. Aksine yenilenen arayüz ve işlevsellikler sayesinde e-posta kullanımı farklı bir keyfe bürünüyor. Bunun yanısıra dilerseniz kenidinize outlook.com uzantılı e-postaa hesabı açabilirsiniz.

Windows 8 ile birlikte tüm Microsoft platformlarını bir araya toplamayı hedefleyen şirketin bu hareketi, bu sefer gerçekten köklü bir değişikliğe gideceğinin kanıtı gibi duruyor. Açıkcası teknoloji meraklılarını 2012 Eylül ayında büyük yenilikler bekliyor. Eylül ayında ne mi olacak? Apple iPhone 5’i çıkaracak, Microsoft Windows 8 işletim sistemi platformunu ve tablet bilgisayarı Surface’i piayasaya sürecek, ayrıca muhtemelen Samsung, yeni Galaxy Note’u görücüye çıkaracak. Tüm bunları göz önüne aldığımızda ise; eğer son zamanlarda teknolojiye yatırım yapmayı düşünenler var ise biraz daha beklemelerinde yarar olacağı kanısı ortaya çıkıyor.

Bunu Paylaş

No responses yet