Archive for: Temmuz, 2013

Kocaman Sürüm 1.7

Tem 22 2013 Published by under Android, Genel, Makaleler, Programlama

Önümüzdeki saatlerde Google Play üzerinden yayınlanacak olan Kocaman Sürüm 1.7 ile; GPS ile Aplikasyon modülünü kullanarak ITRF96 ve ED50 koordinatlarınızın 3 ve 6 derecelik UTM sisteminde yaklaşık olarak aplikasyonunu yapabileceksiniz.

ED50 UTM koordinatları, WGS84 coğrafi koordinatlarının öncce kartezyen koordinatlara dönüştürülmesi, ardından elde edilen WGS84 kartezyen koordinatların 7 parametreli benzerlik dönüşümü ile ED50 katezyen koordinatlara dönüştürülmesi ve son olarak ED50 kartezyen koordinatlarında ED50 UTM koordinatlarına dönüştürülmesi ile elde edilmiştir. Aşağıdaki tabloda programda da kullanılan Türkiye için WGS84’den ED50’ye kartezyen koordinatlarla dönüşüm parametreleri yer almaktadır.

Donusum_Parametreleri

Geri bildirim yaparak programın gelişmesine katkı sağlayan herkese teşekkür eder, tekrardan tüm kullanıcılara hayırlı olmasını dilerim.

Kocaman Sürüm 1.7 uygulamasına Google Play üzerinden ulaşmak için tıklayın.

Bunu Paylaş

No responses yet

Görev Yeri Değişimi

Tem 21 2013 Published by under Genel, Makaleler

earth01.08.2011’den buyana sürdürmekte olduğum Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanlığı Harita ve Emlak Şube Müdürlüğü’ndeki görevimden, 10.07.2013 tarihli Genel Müdürülük Oluru ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Birimi’nde ki yeni görevime geçmiş bulunmaktayım. Allah (c.c.)’ın izni ile yeni görevimde, çalışma arkadaşlarım ile birlikte, kamu kaynaklarını doğru, etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, Kuruma ve topluma faydalı hizmetler üretmek ümidiyle…

Bunu Paylaş

No responses yet