Archive for: Ekim, 2013

Windows Phone 8 için Kocaman Sürüm 1.0

Eki 22 2013 Published by under C# (CSharp), Genel, Programlama

Kocaman_Windows_Phone3 yıl önce Windows Phone 7 işletim sistemli akıllı telefonlar için geliştirdiğim Kocaman’ı o sıralar Microsoft’un developer hesaplarını Türk kullanıcılara açmamasından dolayı yayınlayamamıştım. Aradan yaklaşık 1 yıl geçtikten sonra 2011 yılında aynı yazılımı Android işletim sistemli cihazlar için yazmaya karar vererek Kocaman Android ismi ile Android Market’de yayınladım. Ardından 2012 yılının sonbaharında Kocaman Android uygulamasını daha işlevsel bir hale getirdikten sonra adını Kocaman olarak değiştirerek Google Play’de yayınladım. Şuan Kocaman’ın Android işletim sistemi üzerinde 1241 adet kullanıcısı var (bu kullanıcılar uygulamayı sadece Google Play üzerinden indiren kullanıcılardır ve Google Play dışındaki diğer uygulama yayınlayan web siteleride göz önünde bulundurulduğunda kullanıcı sayısının daha fazla olması muhtemeldir).

Microsoft’un Windows Phone Developer hesaplarını Türk kullanıcılarına açması ile Kocaman’ın Windows Phone 8 işletim sistemli telefonlarda çalışan ilk sürümü Kocaman Sürüm 1.0 bugün itibarı ile Windows Phone Mağaza’da yayınlanmış bulunmaktadır. Sürüm 1.0 şimdilik sadece, Hesap Modülleri altında bulunan Semt ve Mesafe Hesapla ile Açı ve Mesafe Hesapla modüllerini içermektedir. Diğer modüller güncel sürümlere zamanla eklenecektir.

Windows Phone 8 için Kocaman Sürüm 1.0uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bunu Paylaş

No responses yet

Kocaman Sürüm 1.9

Eki 05 2013 Published by under Android, Genel, Programlama

1022-24 Ekim 2013 tarihi itibari ile artık 1000’in üzerinde aktif kullanıcıya sahip olan Kocaman yazılımına verilen destekten ötürü tüm kullanıcılara teşekkür ederim. Teşekkür mahayetinde gelen sürüm 1.9 ile UTM 3 ve 6 derecelik koordinat sistemleri arasında dönüşüm yapılabilecek. Kullanıcılardan gelen geri dönüşlerde istenen istekleri büyük ölçüde dikkate almakla birlikte, programın gelişmesine vermiş oldukları destekten son derece memnunum. Umuyorum ki bu ilgi ve destek artarak devam eder.

Sürüm 1.9 Notları
* UTM Dilim Dönüşümü modülü eklendi.

Önümüzdeki saatlerde Google Play üzerinden yayınlanacak olan Kocaman Sürüm 1.9’e buradan ulaşabilirsiniz.

Bunu Paylaş

One response so far