Android İçin Kocaman Pro 1.0 Yayınlandı

Nis 27 2015 Yazar : Kategori : Android, Genel, Makaleler, Programlama

Screenshot_2015-04-24-21-10-45Kocaman uygulamasının sürüm 2.1 güncellemesinin test çalışmaları devam ederken, Kocaman Pro uygulaması sürüm 1.0 olarak Google Play üzerinden 10,90₺ fiyat etiketi ile yayınlandı.
Öncelikle şunu belirtmek gerekirse; Kocaman Pro uygulamasının ücretli olmasındaki temel neden, İOS işletim sistemi (iPhone kullanıcıları) için Kocaman uygulamasının geliştirilmesi aşamasında kullanılacak Mac işletim sistemli bilgisayar ile ücretli olan Apple Developer hesabı için gerekli olan maddi kaynak ihtiyacını karşılamaktır. Özellikle iPhone marka telefon kullanıcılarından aldığımız birçok geri bildirim, Kocaman’ın iOS platformu için heyecanla ve sabırsızlıkla beklendiği yönünde. Bu nedenle iOS (iPhone) için gerekli olan maddi kaynak ihtiyacının kullanıcılarımızın da desteği ile Kocaman Pro ürününün satışları ve Kocaman uygulamasına yapılan bağışlardan temin edilen gelir ile karşılanabileceği inancındayız.

Peki, Kocaman Sürüm 2.1 ile Kocaman Pro Sürüm 1.0 arasında ne gibi farklılıklar var?
Hala test aşamasında olan ve önümüzdeki günlerde Google Play üzerinden güncelleme olarak gönderilecek Kocaman 2.1 sürümü ile kullanıcılar, Kocaman 2.0 sürümüne ek olarak daha önceki yazımızda bahsettiğimiz yeni modül ve özelliklerin kullanımına kısıtlı olarak sahip olacaklardır. Fakat Kocaman 2.0 sürümü içerisinde yer alan mevcut hiçbir özelliğe kısıtlama getirilmemiştir. Kocaman Pro 1.0 ise, Kocaman Sürüm 2.1 ile yeni gelen tüm modül ve özelliklere kısıtlamasız kullanım imkanı sunan Kocaman’ın ücretli şekli olarak kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Kocaman Pro Sürüm 1.0’da kısıtlamasız modül ve özelliklerin yanı sıra yeni eklenen GPS ile Alan Hesabı modülündeki hesaplamanın hassasiyet ve doğruluğu da Kocaman Sürüm 2.1’e oranla daha yüksek derecededir.
Kısacası bundan sonra Kocaman uygulaması, Kocaman Pro uygulamasının kullanıcılar için ücretsiz olarak kısıtlı kullanım ve tanıtım amaçlı yayınlanmış şekli niteliğinde olacaktır. Bu sayede kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeksizin eskiden olduğu gibi Kocaman ürününe sahip olabilecekler ve Kocaman Sürüm 2.0 ürünündeki tüm modül ve özellikleri kısıtlamasız bir şekilde kullanabilirken, Kocaman Sürüm 2.1 ile gelen özelliklerde ise kısıtlamalarla karşılaşacaklardır. Kısıtlamalardan kurtulmak, işlerini daha fonksiyonel ve hızlı bir şekilde yapmak isteyen kullanıcılarımız ise Google Play üzerinden 10,90₺ fiyatı karşılığında Kocaman Pro ürününü temin edebilecekler.
Son olarak tekrar belirtmek gerekirse, Kocaman Sürüm 2.1 ile gelecek olan güncelleme Kocaman Sürüm 2.0 üzerinde halihazırda bulunan hiçbir özelliğe kısıtlama getirmemektedir. Bu nedenle kullanıcılarımız önümüzdeki günlerde Kocaman 2.1 Sürümü’ne gönül rahatlığı ile güncelleme yaparak yeni gelen modül ve özellikleri kısıtlı bir şekilde kullanabilirler. Fakat Android 4.0 altı işletim sistemli mobil cihazlar için Kocaman 2.1 sürümü yeni eklenen modül ve özelliklerden (özellikle Google Map servislerinin kullanımından) ötürü güncelleme olarak gelmeyebilir. Bu sebeple mevcutta Android 4.0 altı işletim sistemli mobil cihaza sahip kullanıcılarımızın göstereceği anlayışlı yaklaşımdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Kocaman Sürüm 2.1 kısıtlı sürümü beklemeden, kısıtlamaların ne olduğunu merak etmeden, tüm modül ve özelliklere şimdiden kısıtlamasız bir şekilde Kocaman Pro Sürüm 1.0 ile sahip olmak için burayı tıklayınız. Birkaç gün içerisinde güncellenerek sürüm 2.1’e yükseltilecek olan Kocaman Sürüm 2.0’a sahip olmak için burayı tıklayınız.

Kocaman’ın gelişimine katkı sağlamak amacı ile yapmış oldukları kaliteli geri bildirimler, göstermiş oldukları destekleyici yaklaşımlar ve içten yorumlarından dolayı her bir kullanıcımıza ayrı ayrı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Kocaman Pro Sürüm 1.0 Notları
*Semt Mesafe Hesabı modülü.
*Açı Mesafe modülü.
*Kutupsal Aplikasyon modülü.
*Yan Nokta Hesabı modülü.
*Ara Nokta Hesapla modülü.
*Dik Ayak Dik Boy modülü.
*Basit Kurp Hesabı modülü.
*2B Koordinat Dönüşümü modülü.
*İleri düzey WGS84 Coğ/WGS84 UTM modülü.
*İleri düzey WGS84 UTM/WGS84 Coğ modülü.
*İleri düzey WGS84 Coğ/ED50 UTM modülü.
*İleri düzey ED50 UTM/WGS84 Coğ modülü.
*İleri düzey GPS ile Aplikasyon modülü.
*İleri düzey GPS ile Alım modülü.
*İleri düzey GPS ile Alan Hesabı modülü.

Kocaman Sürüm 2.1 Notları
*Performans iyileştirmeleri yapıldı.
*GPS Modüllerine kot (yükseklik) değeri eklendi.
*GPS ile Aplikasyon modülüne harita eklendi.
*GPS ile Alım modülüne WGS84 Coğrafi koordinat sistemi eklendi.
*GPS ile Aplikasyon modülüne WGS84 Coğrafi koordinat sistemi eklendi.
*GPS ile Alan Hesabı modülü eklendi.
*WGS84 Coğ/WGS84 UTM dönüşüm modülü eklendi.
*WGS84 UTM/WGS84 Coğ dönüşüm modülü eklendi.
*WGS84 Coğ/ED50 UTM dönüşüm modülü eklendi.
*ED50 UTM/WGS84 Coğ dönüşüm modülü eklendi.

Bunu Paylaş

7 responses so far

 • Emre dedi ki:

  Bu uygulama çok yararlı. Acaba AppStore için de yapılacak mı .

 • İşi ilerletmenize sevindim, takipteyim 🙂

 • yasin akkuş dedi ki:

  iyi günler acaba kocaman ios için net bir tarih verebilir misiniz? ios’a çıkması için android olan arkadaşlarıma pro sürüm satın aldırıyorum

  • Hakan KOCAMAN dedi ki:

   Yasin Bey merhaba. Öncelikle ilgi ve desteğinizden ötürü çok teşekkür ederiz. iOS için Kocaman çalışmalarına önümüzdeki ay içerisinde başlamayı ve 2015 yılı içerisinde AppStore’da yayınlamayı planlıyoruz. İyi çalışmalar.

   • buğra dedi ki:

    hakan bey merhaba. ios için hala bekliyoruz. program ne durumda acaba?

    • Hakan KOCAMAN dedi ki:

     Buğra Bey merhaba. Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. iOS için Kocaman çalışmalarına başlamış bulunmaktayız ve 2015 yılı sonuna kadar App Store üzerinden siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. İlerleyen haftalarda uygulama ile ilgili bazı ekran görüntüleri ve detaylı bilgiler paylaşabiliriz. Gelişmeleri https://www.hakankocaman.com üzerinden takip edebilirsiniz. Son olarak bu güne kadar ve bundan sonra geçecek sürede göstermiş olduğunuz sabırdan ötürü teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

Bir cevap yazın

*