Android için Kocaman Pro Sürüm 2.0

Tem 30 2018 Yazar : Kategori : Android, Genel, Programlama, Video Anlatım, Yazılım

Ümit Bey ile üzerinde uzun zamandır çalıştığımız Android için Kocaman Pro’nun yeni sürümünü önümüzdeki haftalarda yayınlamayı planlamaktayız. Yeni sürüm, görünüm değişiklikleri ve içerisinde bazı yeni fonksiyonları barındırmasının dışında kod yapısı bakımından aslında tamamen yenilendi. Önceleri, Android için Eclipse geliştirme ortamında kodlanan Kocaman Pro tamamı ile Android Studio geliştirme ortamında en baştan tekrar kodlandı. Bu süreçte performansa dayalı birçok geliştirmeve iyileştirme yapıldı. Aşağıda yeni sürüm ile gelecek bazı yenilikler yer almaktadır.
Sürüm Notları:
– Kod geliştirme ortamı Android Studio’ya taşındı.
– Arayüz ve ikonların tamamı güncellendi.
– Uygulama içerisinde daha önceden internet aracılığı ile earthtools.org üzerinden sağlanan kot bilgisi, yine internet aracılığı ile Google Elevation Api üzerinden sağlanacak şekilde düzenlendi.
– GPS ile Alım modülüne proje bazlı çalışma fonksiyonu getirildi.
– GPS ile Alım modülünde ve GPS ile Alan Hesabı modülünde kaydedilen noktaların GPS ile Aplikasyon modülüne doğrudan aktarılarak aplikasyon işleminin yapılabilmesi sağlandı.
– GPS ile Alım modülüne 5 saniye aralıkla otomatik nokta kaydetme fonksiyonu getirildi.
– GPS ile Alan Hesabı güncellendi.
– …
Detaylı olarak birçok yeniliğin daha bulunduğu Kocaman Pro uygulaması artık test aşamasına geçmiştir. Test süreçlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki haftalarda yayınlanması planlanmaktadır. Aşağıda, yeni arayüz ile hazırlanan test videosunu izleyebilirsiniz.

Bunu Paylaş

One response so far

Bir cevap yazın

*