QGIS, Pardus Mağaza Uygulama Anketi’nde

Şub 07 2019 Yazar : Kategori : Genel, GIS(CBS), QGIS

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Pardus depo paketlerinde yer alan QGIS uygulamasının eski bir sürüm olması nedeni ile o tarihte son sürüm olan QGIS 3.2’nin kurulumuna yönelik bir çalışma yapmış ve bu çalışmayı geçtiğimiz haftalarda paylaşmıştım. Yaptığım paylaşımda, kurulumun tam olarak sağlıklı bir şekilde gerçekleşmediği ve işletim sistemin tekrar başlamasından sonra birtakım sıkıntılar olduğunu ve bunu daha önceden Pardus Forum’da da dile getirdiğimi ifade etmişdim.

05.02.2019 Çarşamba günü bilgisayarımda kurulu olan Pardus İşletim Sistemi’nin Mağaza Uygulaması’nı açtığımda, sağ tarafda bulunan Uygulama Anketi’nin en alt kısmında Seçenek Öner diye yeni bir fonksiyon olduğunu gördüm. Seçenek Oluştur’a girdimde açılan penceredeki formu doldurarak QGIS’in son sürümünün Pardus Mağazaya eklenmesi için gerekli açıklamaları doldurarak başvuruda bulundum. Başvuru işleminin ardından kısa bir süre sonra store@pardus.org.tr adresinden “Pardus Mağaza Seçenek Başvurusu Sonucu” konulu bir e-posta iletisi aldım. İletide “Göndermiş olduğunuz içeriğin [uygun] olmasından dolayı isteğiniz [onaylanmıştır].” şeklinde bir açıklama bulunuyordu. Akabinde Pardus Mağazayı açtığımda, QGIS için yapmış olduğum başvurunun Uygulama Anketi’ne eklendiğini gördüm.

Sonuç olarak, 2 gün önce yaptığım başvuru neticesinde QGIS’in Pardus Mağaza’ya eklenmesi için bu gün itibarı ile 17 adet oy kullanılmış durumda. Eğer sizde Pardus Mağaza’da yayınlanacak bir sonraki uygulamanın QGIS olmasını istiyorsanız yapmanız gereken, Pardus işletim sisteminizdeki Pardus Mağaza Uygulaması’nı açarak sağ tarafta bulunan Uygulama Anketi bölümü altında yer alan QGIS uygulamasını oylamanız yeterli olacaktır.

Bunu Paylaş

No responses yet

Bir cevap yazın

*