Windows Live Essentials Yenilendi

Eki 07 2010 Yazar : Kategori : Bilgisayar, Genel, İnternet, Makaleler, Yazılım

Windows_Live_EssentialWindows Live Essentials yani Türkçesi ile Windows Live Temel Parçalar yenilendi. Temel parçalar olarak nitelendirilen; Messenger, Windows Live Mail, Windows Live Writer gibi bileşenler Windows Live Essential 2011 yükleyicisi altında toplanarak yeni görünüm ve işlevleri ile beta testini geçerek son kullanıcı uygulaması yayınlandı. Neredeyse tamamen değiştirilen ara yüzler ile kullanıcıların temel parçaları kullanımı kolaylaştırılmaya çalışılırken diğer taraftan da hizmet kalitesi artırılarak yeni kullanıcı kitlelerine yönelik başarılı bir çalışma olmuş.

Basit olarak açıklamak gerekirse; bilgisayarımıza Live Messenger yüklemek için indirdiğimiz Windows Live Setup ile yüklemek istediğimiz diğer Windows Temel Parçaları da seçerek tüm bu bileşenleri kendi bilgisayarımızda kullanabiliyoruz. Örneğin; Messenger da en dikkat çeken özellik Sosyal Ağ ve MSN de olan yenilikleri tümleşik bir pencere içerisinde gözlemleyebiliyor olmanız. İlk bakışta çok karmaşık gelse de daha sonra bu tümleşik pencereyi sağ üst köşede bulunan bir butona tıklayarak kısa görünüme geçiyoruz. Bu sayede alışmış olduğumuz Messenger arayüzü geri geliyor. Dikkat çeken başka bir özellik ise, Messenger’da çevrim dışı olduğumuzda sadece belirlediğimiz kişilere çevrim içi görünmek. Yani artık istediğimiz kişilere çevrimiçi istediklerimize ise çevrimdışı gözükebileceğiz.
 
Tüm bu anlattıklarımı ve daha fazlasını kendiniz demek ve yeni Windows Live ortamının size sunmuş olduğu temel parçalardan yararlanmak istiyorsanız; Windows Live Essential’in anasayfasını ziyaret ederek Windows Live Essential 2011’i indirebilir ve istediğiniz Windows Live Temel parçasını bilgisayarınıza kurabilirsiniz
Bunu Paylaş

No responses yet

Bir cevap yazın

*