XML Birleştirme

xml-fileBir çok yazılım XML olarak raporlar çıkarabilmektedir.  Geçenlerde kullanmakta olduğumuz bir GNSS yazılımından kullanıcıların oturumlarına ait raporları XML formatında aldım. Fakat her bir oturuma ait rapor ne yazıkki tek bir XML dosyasında gelmedi. Bu durum her bir oturuma ait XML dosyasını tek tek açarak analiz etmem anlamına geliyordu. Bende tüm bu oturumlara ait aynı formattaki XML dosyalarını nasıl tek bir XML dosyası olarak birleştirebilirim diye araştırmaya başladım ve sonuç olarak ortaya XML Merge.exe ismini verdiğim Windows Console programı çıktı. Program kısaca, aynı formattaki XML dosyalarını tek XML dosyası içerisinde topluyor. Bu sayede kullanıcı tek XML dosyası ile rahatlıkla analiz işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Programa ait sıkıştırılmış dosya içerisinde yer alan XML Merge.exe dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan videoyu seyrederek programın nasıl kullanıldığı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Hazırlanan içeriğin faydalı olması dileklerimle…

Bunu Paylaş

9 responses so far

 • Mehmet dedi ki:

  Teşekkürler hocam, işime yaradı.

 • özkan dedi ki:

  merhaba tedarikçi firmadan sitemize xml çekmek istiyoruz yalnız xml 4 parçadan oluşuyor

  kategoriler markalar ürünler stok

  bu arada opencart kullanıyoruz xml modülümüz var

 • Hüseyin dedi ki:

  Hocam selamlar,

  Programı indirdim. birleştirmem gereken 6k E-fatura var. 10 tansi üzerinde deneme yaptım.Dosya isimlerinide düzenledim fakat aldığım hata aşağıdaki gibi.
  Konuyla ilgili ne yapabiliriz.
  Birlestirilecek .xml dosya adedini giriniz:17
  Ad alanını devralan ‘ID’ iç içe tablosunun, farklı ad alanlarına sahip birden çok üst tablosu olamaz.

 • Ali dedi ki:

  hakan hocam çok güzel olmuş uygulama bunu biraz daha geliştirme şansımız olsa keşke aklımda bi fikir var geliştirmeniz için fikir verebilirim. bu fikir benim için geçerli ama düşünülebilir yinede. numaramı yazdım ulaşabilirseniz anlatmaya çalışırım

 • oruc dedi ki:

  iç içe iki ilişkide,aynı ‘kişiTümBilgileri’ tablosu alt tablo olamaz, hatası alıyorum hakan bey

Bir cevap yazın

*