Jeodezi – Küresel ve Elipsoidal Formüllerin Programlanması

Haz 07 2011 Yazar : Kategori : C# (CSharp), Genel, Makaleler, Programlama, Yazılım

Değerli arkadaşım Behlül Numan ÖZDEMİR ile birlikte, bitirme çalışması kapsamında üretmiş olduğumuz Jeodezi adlı program sonunda 2.0.1 versiyonu ile yayınlandı. Geçen hafta sunumunu yapmuış olduğumuz çalışmamızı sizlerle de paylaşmanın yararlı olacağı kanısındayım. Program içerisinde bulunan birçok hesap modülü ile kullanıcının jeodezik hesapları hassas, kolay ve hızlı bir şekilde yapmasını sağlarken, elde edilen sonuçların kaydedilmesi ya da istenirse yazdırılmsına da imkan sağlar duruma getirildi.

Yukarıda genel hatları ile görüntülenen programda sağ tarafta bulunan Ayarlar sekmesi ile farklı elipsoidler üzerinde hesap yapmak mümkün. Programda bulunan tüm modüller ise aşağıdaki tablodaki gibidir.

Hazırlanan bu program hiç bir şekilde kurulum gerektirmez, direk Rar paketinden çıkacak olan Jeodezi.exe dosyasına çift tıklayarak rahatlıkla çalışmaktadır. Programın buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kullanım Lisansı: Programı kullanmak, dağıtmak ve kopyalamak serbesttir. Program herhangi bir şart altında para karşılığı satılamaz ve geri mühendislik işlemi yapılamaz.

Program ile ilgili iletişim kurmak isterseniz;

Hakan KOCAMAN

iletisim@hakankocaman.com

https://www.hakankocaman.com

Behlül Numan ÖZDEMİR

iletisim@behlulnuman.com

http://www.behlulnuman.com

e-posta ve web adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bunu Paylaş

No responses yet

Bir cevap yazın

*