SuperGIS 3 Desktop

Tem 01 2010 Yazar : Kategori : Bilgisayar, Genel, GIS(CBS), Makaleler, SuperGIS, Yazılım

Bildiğiniz gibi coğrafi bilgi sistemleri (CBS/GIS) her geçen gün daha fazla önem kazanmakta ve bu bağlamda da ihdiyaç duyulan yazılım basamağı her geçen gün kendini geliştirmek mecburiyeti içerisindedir.

Ülkemiz ve dünya genelinde CBS yazılımı denilince, hiç şüphesiz ilk olarak akla ESRI firmasının geliştirmiş olduğu ArcGIS yazılımı gelmektedir. ArcGIS uzunca bir süredir pazara hakim olmasına karşın yakın geçmişte piyasaya çıkmış olmasına rağmen kendini kısa zaman içerisinde ispatlayan SuperGIS yazılımı şu sıralar ArcGIS ile kafa kafaya bir rekabet sürdürüyor denebilir.

Yazılım Taiwan menşeili olup SuperGeo firması tarafından üretilmektedir.Fiyat olarakda diğer CBS yazılımlarına göre oldukça uygun olan SuperGIS yazılımının ülkememizde distribütörlüğü ise Köklü Mühendislik Müh. İnş. Taah Metal San. Tic. Ltd. Şti. tarafından üstlenilmiş.

Bunun yanı sıra Super Geo firması, SuperGIS Desktop un yanı sıra SuperGIS Server, SuperGIS Online, SuperGIS Solution, SuperGIS Developer ve SuperGIS Mobile yazılım ve destek hizmetlerini vermektedir.

Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak ve Super Geo firmasının üretmiş olduğu SuperGIS yazılım larının deneme sürümlerine ulaşmak isteyenler aşağıdaki linkleri kullanabilirler.

http://www.supergeotek.com

http://www.koklu.com.tr

Hakan KOCAMAN

29 Haziran 2010, KTÜ Sakarya

Bunu Paylaş

2 responses so far

 • ÜNAL YÜREKLİ dedi ki:

  Deneme Sürümü indirmek istiyorum. Üyelik istiyor.
  Ülke Türkiye girildiği halde il eyalet bilgisi boş geliyor.
  captcha kodu yok captcha kodu soruyor.

  • Hakan KOCAMAN dedi ki:

   Ünal Bey merhaba.
   SuperGIS ürününün Türkiye distribütörünün geçen yıl değiştiğini biliyorum. Deneme sürümlerini http://www.supergeotek.com/download_6.aspx adresinden indirebilirsiniz. Bunun dışında konu ile ilgili size maalesef yardımcı olamayacağım. İlgili ürünün şuanki yetkili temsilcileri ile iletişime geçmenizde fayda var.
   İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

*